wstecz
fot. Mack Male
Explain the NBA: Bulls nową siłą na Wschodzie

Po pierwszych dwóch tygodniach nowego sezonu NBA wiemy jedno – ten sezon ma szansę być jednym z najciekawszych od lat. Dzieje się dużo interesujących rzeczy, o których rozmawiamy w trzecim odcinku podcastu „Explain the NBA”.

W subiektywnym przeglądzie tygodnia zastanawiamy się między innymi, czy dla Damiana Lillarda byłoby lepiej odejść z Portland i czy Marcus Smart ma rację, mówiąc, że liderzy Bostonu za rzadko podają piłkę. Naszym głównym tematem są jednak odradzający się Chicago Bulls. Analizujemy, jak są zbudowani i kto tak naprawdę jest liderem w tym zespole. Do tego rozmawiamy, co powinien zrobić sztab szkoleniowy po kontuzji Patricka Williamsa i wchodzimy w głowę Lonzo Balla.

Ponadto tłumaczymy, kim są zawodnicy „podstawowi” i polecamy go oglądania pewnego nieoczywistego debiutanta. A Mirosław Noculak jak zwykle ma dla was historię – tym razem z pewną „obsceniczną” zagrywką Utah Jazz z lat 90.

—————

„Explain the NBA” to cotygodniowy podcast na TheSport.pl prowadzony przez Mirosława Noculaka i Radosława Spiaka. Omawiają i analizują to, co dzieje się na parkietach NBA, przyglądają się drużynom pod kątem taktycznym, tłumaczą, dlaczego ktoś gra tak, a nie inaczej. Przybliżają to, czego na pierwszy rzut oka nie widać. „Explain the NBA” można słuchać na platformach Spotify, Apple Podcast i Google Podcast.