wstecz

Explain the NBA: Curry najlepszy w historii / Jazzowa układanka

Stephen Curry najlepszym strzelcem w historii NBA w rzutach za 3 punkty – od tego tematu zaczynamy kolejny odcinek podcastu „Explain the NBA”, w którym dzielimy się swoimi wrażeniami z meczu w Madison Square Garden. W Nowym Jorku zostajemy zresztą na dłużej – zastanawiamy się, co nie działa w Knicks, czy Kemba Walker opuści drużynę Toma Thibodeau, a także czy Kyrie Irving w końcu dołączy do Brooklyn Nets i czy koledzy będą potrafili mu zaufać.

Na tapet bierzemy Utah Jazz, którzy w tym momencie są najgorętszą drużyną w lidze z 8 wygranymi z rzędu. Analizujemy ich najlepszy w NBA atak, ale zwracamy uwagę na problemy w obronie (i to mimo posiadania Rudy’ego Goberta!). Dyskutujemy, czy są realnymi kandydatami do walki o mistrzostwo, bo historia pokazuje, że w playoffach jakość gry ekipy z Salt Lake City spada.

A tym razem Mirosław Noculak przygotował dla was historię z pogranicza sportu i sztuki 🙂

—————

„Explain the NBA” to cotygodniowy podcast na TheSport.pl prowadzony przez Mirosława Noculaka i Radosława Spiaka. Omawiają i analizują to, co dzieje się na parkietach NBA, przyglądają się drużynom pod kątem taktycznym, tłumaczą, dlaczego ktoś gra tak, a nie inaczej. Przybliżają to, czego na pierwszy rzut oka nie widać. „Explain the NBA” można słuchać na platformach Spotify, Apple Podcast i Google Podcast.