wstecz
nba

Explain the NBA: Memphis czują bluesa

Przez ostatnie cztery lata Memphis Grizzlies notowali ciągły progres w liczbie zwycięstw i na razie wygląda na to, że w tym sezonie również pójdą do góry. Ostatnio zaliczyli serię 5 wygranych z rzędu, i to grając bez swojego lidera, Ja Moranta. W siódmym odcinku „Explain the NBA” pochylamy się więc nad „Niedźwiadkami” i samym Morantem, który mimo tylko 190 cm wzrostu jest jednym z najlepiej punktujących graczy spod kosza w całej lidze.

Ponadto zastanawiamy się, czy Damian Lillard i/lub C.J. McCollum wytrwają razem do końca sezonu w Portland, czy Frank Vogel pozostanie trenerem Lakers i dlaczego Luka Doncic powinien schudnąć. Do tego przygotowujemy się do pobicia rekordu wszech czasów Raya Allena w celnych trójkach przez Stephena Curry’ego. I przyznajemy – Houston Rockets nie są aż tak słabi, jak nam się wydawało.

—————

„Explain the NBA” to cotygodniowy podcast na TheSport.pl prowadzony przez Mirosława Noculaka i Radosława Spiaka. Omawiają i analizują to, co dzieje się na parkietach NBA, przyglądają się drużynom pod kątem taktycznym, tłumaczą, dlaczego ktoś gra tak, a nie inaczej. Przybliżają to, czego na pierwszy rzut oka nie widać. „Explain the NBA” można słuchać na platformach Spotify, Apple Podcast i Google Podcast.