wstecz

Explain the NBA: Trzypunktowa rewolucja

„Explain the NBA” wraca po świętach ze zdwojoną mocą! W godzinnym, 9. odcinku naszego podcastu szeroko analizujemy rzuty za 3 punkty, nie tylko ze względu na rekordowy wyczyn Stephena Curry’ego. Analizujemy, dlaczego rzuty za 3 stały się tak popularne w ostatnich latach, dyskutujemy, dlaczego wraz ze wzrostem ich znaczenia nie rośnie ich skuteczność i przyglądamy się całej masie ciekawych zestawień statystycznych. Przy okazji tego tematu Mirosław Noculak ma dla was ciekawą opowieść prosto z parkietu w hali w San Antonio.

W przeglądzie tygodnia nie mogło zabraknąć wątków COVID-owych: przekładanie meczów, rekordowa liczba nowych zawodników i powracający do gry już niedługo (na razie tylko na wyjazdach) Kyrie Irving. Po raz kolejny wracamy też do problemów Lakers, a na koniec przyznajemy nasze nagrody za (niemal) połowę sezonu zasadniczego.

—————

„Explain the NBA” to cotygodniowy podcast na TheSport.pl prowadzony przez Mirosława Noculaka i Radosława Spiaka. Omawiają i analizują to, co dzieje się na parkietach NBA, przyglądają się drużynom pod kątem taktycznym, tłumaczą, dlaczego ktoś gra tak, a nie inaczej. Przybliżają to, czego na pierwszy rzut oka nie widać. „Explain the NBA” można słuchać na platformach Spotify, Apple Podcast i Google Podcast.