wstecz
corleone-brown-OHTUqvFkFxk-unsplash

Explain the NBA: Warriors ponownie w grze o mistrzostwo?

10 wygranych i tylko jedna porażka – po trzech tygodniach Golden State Warriors mają najlepszy bilans w całej lidze. Dlatego to właśnie Stephen Curry i spółka są tematem przewodnim czwartego odcinka „Explain the NBA”. Rozmawiamy o tym, co daje im przewagę, w jaki sposób jest skonstruowany ich zespół i czy przydałby im się Ben Simmons.

W subiektywnym przeglądzie tygodnia nie mogło zabraknąć tematu Nikoli Jokicia i Markieffa Morrisa. Omawiamy też bardzo dobrą formę Brooklyn Nets i najmłodszy zespół w historii NBA, czyli Orlando Magic. Poświęcamy też chwilę nowej piłce i spadającej skuteczności rzutów za 3 punkty.

Do tego zachęcamy do oglądania nowego sezonu NCAA, który właśnie wystartował. Sprawdzamy pierwsze występy Polaków i pokrótce oceniamy ich wybory uczelni. Mirosław Noculak ma dla was historię z Final Four NCAA w 1993 roku, a w tym odcinku dowiecie się ponadto, jaki jest ulubiony koszykarz naszej realizatorki, Julii :).

—————

„Explain the NBA” to cotygodniowy podcast na TheSport.pl prowadzony przez Mirosława Noculaka i Radosława Spiaka. Omawiają i analizują to, co dzieje się na parkietach NBA, przyglądają się drużynom pod kątem taktycznym, tłumaczą, dlaczego ktoś gra tak, a nie inaczej. Przybliżają to, czego na pierwszy rzut oka nie widać. „Explain the NBA” można słuchać na platformach Spotify, Apple Podcast i Google Podcast.